تبلیغات
Apple OS X - آینده ی اسمارت فون های رقیب در هاله ای از ابهام!

Apple OS X
 

محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 2 تیر 1390 توسط مجید

اپل حق اختراع سیستم مولتی تاچ را بدست آورد


پس از گذشت 4سال از درخواست ثبت اختراع سرانجام اپل سیستم مولتی تاچ را به نام خود ثبت نمود . این موضوع چه معنایی برای رقبای اپل که ازین تکنولوژی استفاده می کنند می تواند داشته باشد؟

این حق ثبت اختراع که در 19 دسامبر 2007 به ثبت رسید به اپل این حق را می دهد که رقبای خود را که ازین تکنولوژی استفاده می کنند به دادگاه بکشاند.

در حال حاضر شرکت اپل دستگاههای آیپد ،آیپاد و آیفون را با این سیستم عرضه می کند . این تکنولوژی حتی در تراک پد و ماوس های این شرکت به چشم می خورد .

با حقی که شرکت اپل با این ثبت اختراع بدست آورده است اکنون قادر است درخواست نماید واردات تمامی دستگاههایی که ازین فناوری استفاده می کنند ،متوقف شود . گزینه ی محتمل تر این است که تمامی رقبا به ازای هر دستگاه مولتی تاچ فروش رفته به اپل پول بپردازند. این موضوع تولید کنندگانی مانند سامسونگ و اچ تی سی را به شکل وحشتناکی متضرر می کند. از طرفی گوشی که ازین فناوری استفاده نکند قادر به رقابت در بازار نخواهد بود.

البته این احتمال وجود دارد که به علت فراگیر بودن این فناوری اپل دست به اقدام قانونی نزند اما از طرفی هم همه خوب می دانیم اپل با چه شدتی از حق مالکیت فکری خود دفاع کرده و البته پول کافی هم برای اینکار در اختیار دارد.

در هفته های آینده تصمیم اپل در این زمینه روشن خواهد شد.

منبع: PC Magazine
طبقه بندی: خبرها، 
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک