تبلیغات
Apple OS X - روزهای خوب اپل با ۷۵ میلیارد دلار

Apple OS X
 

محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 29 تیر 1390 توسط مجید

روزهای خوش اپل انگار پایانی ندارد. با انتشار آمارهای فروش و درآمد این شرکت در فصل سوم مشخص شده است این غول کامپیوتری رشد گسترده‌ای در فروش آیفون و آی پد داشته است.


بنا بر این گزارش اپل در این فصل ۲۰ میلیون ایفون و ۹ میلیون آی پد فروخته است که به ترتیب رشد ۱۴۲ و ۱۸۳ درصدی نسبت به دوره مشابه در سال گذشته نشان میدهد.

این آمارها به اضافه ۱۴ درصد رشد سالانه فروش کامپیوترهای مک عملاً اپل را به جایگاهی بی بدیل رسانده و درآمدی بالغ بر ۲۸ میلیارد دلار و سود خالصی معادل ۷ میلیارد دلار به همراه داشته است. بر اساس آمارها این شرکت هم‌اکنون ۷۵ میلیارد دلار سرمایه نقدی دارد.

در همین حال استیو جابز مدیرعامل این شرکت طی بیانیه ای اعلام کرد که :‌ما بهترین فروش فصل را با رشد فروش ۸۲ درصدی و سود خالص ۱۲۵ درصدی داشتیم. ما هم‌اکنون روی سیستم عامل جدید iOS 5 و سرویس iCloud متمرکز شده‌ایم که قرار است در پاییز امسال عرضه شوند.

به طول کلی تاکنون اپل بیش از ۲۵ میلیون آی پد فروخته است. همچنین آمارهای مربوط به فصل سوم نشان میدهد که بخش عمده آی پد فروخته شده در این فصل مربوط به آی پد ۲ است.

همچنین سهام اپل به دنبال این آمارهای موفق هم ۵ درصد افزایش یافت و به رکورد ۳۹۷ دلاری به ازای هر سهم رسید. قیمتی که اپل برای نخستین بار به آن رسیده است.


منبع:itiran
طبقه بندی: خبرها، 
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک