تبلیغات
Apple OS X - من پولدارم! برنامه ای 1000 دلاری برای آیفون!

Apple OS X
 

محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ شنبه 1 مرداد 1390 توسط مجید

من پولدارم! برنامه ای 1000 دلاری برای آیفون!


سه سال پیش در سال 2008 و وقتی که تازه اپ استور به عنوان فروشگاه برنامه های آیفون راه اندازی شده بود یک اتفاق جالب رخ داد. اتفاقی که اکنون پس از گذشت سه سال هنوز هم خواندنی است!
اما ماجرا چه بود؟
یک برنامه نویس آلمانی به نام آرمین هینریچ یک برنامه ساده به حجم 100 کیلوبایت نوشت و برای قرار گرفتن در فروشگاه اپل ارایه داد. قیمت این برنامه رقم باور نکردنی 999 دلار بود!
این برنامه هیچ کاری خاصی نمیکرد و حتی در توضیحات آن قید شده بود که با فشردن آیکون برنامه I am rich فقط یک متن نمایش داده میشود:
من پولدارم
من لایق و شایسته ام
من خوب و سالم و موفقم!

این برنامه فقط یک روز در فروشگاه اپل ماندگار شد اما در همان یک روز 8 نفر آن را خرید کردند! البته عمده خریداران اشتباها” اقدام به خرید این برنامه کرده بودند! یکی از خریداران در شکایتی که از اپل کرده بود گفته بود:
“من و دوستانم این برنامه را دیدیم و به شوخی روی دکمه خرید کلیک کردیم! تا ببینیم چه اتفاقی می افتد! اما این یک شوخی نبود! واقعا” این برنامه 999 دلار قیمت داشت! اپل باید زودتر این برنامه را از فروشگاه خود بردارد…”
اپل برنامه مذکور را برداشت و به دو نفر از کسانی که شکایت کرده بودند پولشان را برگرداند. این برنامه بعدها در فروشگاه های برنامه های اندروید و ویندوز موبایل هم قرار گرفت اما خاطره آیفون تکرار نشد!

منبع:webshahr

طبقه بندی: خبرها، 
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک