تبلیغات
Apple OS X - بنیان اندروید از iOS

Apple OS X
 

محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 13 شهریور 1390 توسط مجید

اپل: بنیان اندروید از ما الهام گرفته شده است!


در حالی که سیب گاز زده در حال مبارزه سخت با شرکت htc بر سر نقض کپی رایت است ،اندی رابین مغز متفکر اندروید در دهه ۹۰ در شرکت اپل مشغول به فعالیت بود درست در زمانی که این شرکت در حال کار بر روی یک فناوری اختصاصی و ثبت آن بود و ممکن است که اندروید این حقوق معنوی را نادیده گرفته باشد.
این اختراع که در سال ۱۹۹۴ به ثبت رسیده است (هنوز آیفون ،آیپاد و صورت کلی IOS وجود نداشت) ولی به طور مستقیم به فناوری پردازش داده‌ها در امروز مربوط می‌شود و اندی روبین یک مهندس فنی بود که در حال کار بر روی ثبت این اختراع بود.
اگر اندروید در این پروانه ثبت اختراع مقصر شناخته شود نیاز به تغییرات بسیار وسیع در سیستم عامل و شاید هسته آن خواهد داشت.

بیانیه رسمی شرکت اپل در این مورد به شرح ذیل است:

ما سوابق اندروید و آقای رابین را بررسی کردیم و ایشان کار در شرکت اپل را از سال ۱۹۹۰ به عنوان یک مهندس سطح پایین آغاز کرد که به صورت مستقیم به گزارش‌ها و پرونده‌های ثبت اختراع اپل دسترسی داشت که به او اجازه بررسی کامل اختراعات ثبت شده اپل را می‌داد و بنابراین برای ما جای تعجب ندارد که پلاتفرم اندروید با استفاده از روش اختصاصی ما که با استفاده از انعطاف پذیری طراحی سیستم عامل می‌توان گرافیک سیستم عامل را به خوبی قابل کنترل و ارتقاء ساخت و این یکی از موارد شکایت ما بر علیه HTC است.

گویا شرکت اپل شواهد فراوانی در اثبات ادعای خود و نقض حقوق مالکیت اختراع خود توسط شرکت HTCدر پلتفرم اندروید را دارد.
با توجه به اینکه رابین هیچ گاه کارمند رسمی HTC نبوده اپل به راحتی می‌تواند این قضیه را به گوگل متصل کند و قادر خواهد بود که این ادعا که مربوط به اندروید است تخلف گوگل و رابین را در این مورد اثبات کند.
البته فعلا گوگل سرگرم جدال با اوراکل بر سر حقوق جاوا است که رابین آنرا نادیده گرفته است و علی رغم اینکه همه چیز با یک پرداخت مالی حل می‌شود گویا گوگل قصد ندارد سرکیسه را شل کند و همچنان به جلسات دادرسی ادامه می‌دهد.

منبع: فارنت
طبقه بندی: خبرها، 
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک